NOBLE PARK v. ROWVILLE Round 1 – 15/04/2023
Noble Park
B: L. Bull, R. Morrison, R. Pal
HB: J. Casey, J. Gains, L. Scott
C: T. Glen, C. Horton-Milne, J. Sketcher
HF: B. Marson, J. Francis, H. Thomas
F: T. Brunning, J. Beech, M. Clarke
R: K. Byers, L. McDonnell, H. Fairbank
Int: D. Jones, A. Marson, N. Noblett, L. Quaife, B. Thompson, J. Tour
Rowville
B: J. Eickhoff, K. Stainthorpe, M. Sruk
HB: C. Verrell, C. MacDonald, K. Young
C: N. Wood, A. Brolic, A. Zijai
HF: J. Clarke, K. Flakemore, M. Davey
F: J. Arundell, M. Evans, M. Taylor
R: N. Schoenmakers, B. Coleclough, L. McDonald
Int: J. Coleclough, Z. Greeves, R. Hall, M. Martini
Emg: P. Corfee, T. Green, M. Traynor
DONCASTER EAST v. PARK ORCHARDS Round 1 – 15/04/2023
Doncaster East
B: S. Papahronis, L. Gelsumini,
HB: T. Duman, S. White, C. Haswell
C: T. Bell, J. Deluca, J. Whitling
HF: C. Giles, D. Olley, M. Hoskin
F: G. Papahronis, L. Tynan, J. Sholakis
R: L. Waddell, J. Appleby, D. Jones-Hughes
Int: A. Fasanella, J. Lowther, J. Phillips, K. Trkulja, G. Varagiannis
Park Orchards
To be selected from:
- Allen, H. Ameer, D. Armfield, M. Blakey, L. Cridland, J. Edwards,
- Hartnett, M. Haythorne, S. Heron, K. Keppel, H. Leonard, T. Livingstone,
- Magnano, J. Price-Inglis, M. Prosenak, T. Prunty, J. Rossimel, E. Smeed,
- Sonderhof, M. Spiteri, R. Wilson, J. Winter, R. Winter, M. Witnish,
- Witnish
VERMONT v. BERWICK Round 1 – 15/04/2023
Vermont
B: C. McCafferty, J. Pay, J. Ross
HB: M. Arnot, M. Willcocks, J. Fisher
C: H. Banfield, L. Johns, T. Calder
HF: C. Barker, J. Rossiter, F. Smith
F: A. Kalcovski, E. Leeds, D. Nielson
R: Z. Hanlen, L. Jenkins, C. Daraio
Int: J. Fisher, D. Furey, L. Rathjen, Z. Thiessen
Berwick
B: J. Graham, T. Brennan, L. Vaughan
HB: R. Bromley, K. O’Sullivan, C. Lane
C: B. Bowden, T. Tuck, A. Williamson
HF: J. Andrew, J. Neal, W. Wuol
F: J. Cirulis, C. Van Oostveen, B. Todd
R: J. Roberts, C. Muley, B. Homfray
Int: W. Arthurson, J. Burgess, N. Hillard, A. Vella
DONCASTER v. NORWOOD Round 1 – 15/04/2023
Doncaster
B: D. Molloy, B. Marganis, X. Smith
HB: L. Coghlan, N. Komen, A. Rambaldi
C: Y. Ashwin, J. Butson, D. Everett
HF: A. Giacobbe, J. Munks, T. Vander Haar
F: C. Annakis, R. Gray, K. Viccars
R: A. Gundry, I. Barassi, L. Thompson
Int: D. Chellew, A. Minisini, J. Moylan, J. Vathakos
Norwood
B: D. Beddison, D. Young , D. Potts
HB: G. Evely, H. Paterson, B. Hudson
C: D. Feltham, L. O’Dea, J. Wall
HF: B. Bird, Y. Jaffer-Williams, J. Feltham
F: H. Johnson, D. Atkins, R. Jordon
R: M. Wenn, L. Dickson, M. Griechen
Int: J. Buceto, C. Holmes, H. Kemp, R. McNicol
Emg: N. Tibb
EAST RINGWOOD v. SOUTH CROYDON Round 1 – 15/04/2023
East Ringwood
B: C. Norris, D. Belo, J. O’Connor
HB: C. Cerni, T. Marotta, S. Donnelly
C: M. Keedle, J. Belo, S. Walsh
HF: J. Coghlan, H. Mundy, D. Collier
F: S. Ali, T. Farmer, A. Pica
R: A. Swierzbiolek, M. Farmer, M. Kane
Int: M. Barkas, D. Delaney, T. Naughtin, C. Weightman, E. Wynne
Emg: Z. Cileceken, W. MacRae, A. Markic-smith
South Croydon
B: D. Walker, T. Charlton, J. Walker
HB: M. Burt, T. Schinck, M. George
C: D. Cooper, L. O’Neill, M. Jones
HF: D. King, J. Wilsen, R. Mallison
F: M. Helleren, A. Birch, C. McKeon
R: T. Hofert, B. Kilpatrick, L. Cox
Int: T. Hardstaff, D. McKernan, T. Sheridan, B. Willis
Emg: J. Blair, W. Connor, F. Sheridan
BEACONSFIELD v. BAYSWATER Round 2 – 15/04/2023
Beaconsfield
B: T. Stokoe, B. White, M. Wilson
HB: S. Mackinder, E. Harris, N. McPherson
C: J. Ocaa, C. Wassylko, D. Smith
HF: J. Bowd, H. Brough,
F: S. Merrick, J. Mounter, T. Stokoe
R: , D. Minchington, K. Rowland
Int: H. Coe, D. Curran, D. Johnston, M. Misso, L. Valentine
Emg: M. Szybkowski
To be selected from:
- Gerdan
In: M. Szybkowski, P. Gerdan, D. Minchington
Out: C. Brown, J. Hynd
Bayswater
To be selected from:
- Castricum, A. Cotte, Z. Deane, B. Galvin, J. Galvin, P. Haasbroek,
- Higgins, A. Hoare, L. Jackson, D. Kitto, L. Kruger, T. Maggs,
- McCluskey, S. McInerney, W. McInerney, C. McLeod, B. Searle, C. Stewart,
- Stewart, J. Treeby, M. Tsirtsikos, B. White
In: M. McCluskey
Out: A. Young
CROYDON v. MOOROOLBARK Round 2 – 15/04/2023
Croydon
B: B. Batten, E. Bland,
HB: R. Britton, A. Thompson, C. Spurrell
C: B. Dickson, A. Carter, J. Smith
HF: B. Dmonte, T. Dodd, A. Ficorilli
F: J. Lynch, L. Sparkes, F. Smith
R: J. Koger, M. McKenzie, R. Costantino
Int: J. Lynch, J. Mortimer, A. Nicholas, D. Reynolds
To be selected from:
- Dempster
In: F. Smith
Out: E. Aleixo
Mooroolbark
B: J. Macdonald, A. Beddoes,
HB: N. Arena, J. Boyd, M. Thompson
C: H. Keeling, J. Roth, C. Maki
HF: K. Noonan, P. Thatcher, R. Symons
F: J. Hartman, R. Monkhorst, C. Rouget
R: R. Crossley, A. Smith, J. Peacock
Int: J. Amiet, B. Bourke, J. Capuano, B. Dobie
To be selected from:
- Kennedy
In: J. Amiet
Out: J. Gilbee
MONTROSE v. SOUTH BELGRAVE Round 2 – 15/04/2023
Montrose
B: B. Gardoll, J. Garthwaite, R. Hams
HB: G. Lord, T. Galbraith, A. Potter
C: S. Walker, M. Hall, C. Whitchell
HF: T. Heap, B. Tennant, J. Mentiplay
F: D. Chamberlin, R. Garthwaite, M. Schwab
R: B. Johnson, B. Watson, B. Dessent
Int: D. Laurie, J. Lord, G. Nagle, N. Warton
South Belgrave
B: P. Costa, J. Morrison, R. Silver
HB: B. Connelly, J. Robertson, B. Ryan
C: T. Castledine, C. Peters, D. Wynd
HF: W. Bromley, S. Bartels, B. Hards
F: T. Smith, T. Garner, E. Triegaardt
R: M. Garner, C. Black, T. Laub
Int: C. Dergacz, N. Keily, A. Kidd, J. Pruden
In: T. Laub, N. Keily
Out: R. Burke, D. Garner
NORTH RINGWOOD v. LILYDALE Round 2 – 15/04/2023
North Ringwood
B: M. Locco, M. Payne, D. Van Unen
HB: R. Nahas, B. Livingstone, L. O’Donnell
C: J. Milne, A. Fenton, M. Sheppard
HF: J. Braunthal, L. Patterson, C. Church
F: M. Cullinan, P. Rose, J. Leach
R: T. Jackson, C. Ciampa, J. Whelan
Int: P. Dunne, J. Meikle, L. Spurrell, T. Stubs
In: P. Dunne, C. Church, J. Milne, L. O’Donnell
Out: J. Nathan, D. Church, L. Taylor, J. Sharp, L. Sinn, J. Van Unen
Lilydale
To be selected from:
- Bateman, M. Beckwith, I. Biasuzzo, A. Camp, A. Carrigan, R. Clausen,
- Cyster, M. De Franceschi, N. Del Biondo, J. Depace, J. Ebert, J. Flint,
- Fooks, B. Hickleton, P. Klep, M. Massarotti, J. Nichols, C. Oude-Meilink,
- Stone, R. Tucker, J. White, J. Wilson
In: J. Nichols, J. Cyster, M. Massarotti, J. Wilson, L. Fooks
Out: J. Leithhead, J. Clements, L. Cox, Z. Carolan, H. Mitchell
WANTIRNA SOUTH v. MITCHAM Round 2 – 15/04/2023
Wantirna South
B: L. Bain, N. Denes, B. Kainey
HB: J. Krikas, L. Grima, D. Lang
C: J. Smith, T. Leggate, P. Wallis
HF: K. Barlow, J. Denes, R. Fandrich
F: M. Jordan, L. Hewett, J. Okeefe
R: M. Denes, D. Cromb, L. Wong
Int: N. Beames, M. Casey, D. Del Papa, C. Young
Emg: S. Feagaimalii, L. Noy, J. Van Grondelle
In: S. Feagaimalii, R. Fandrich, C. Young
Mitcham
B: J. Glossop, Z. Elms, M. Parente
HB: N. Caulfield, S. Cougle, R. Nicholas
C: J. Hallo, J. Cherry, J. Uren
HF: J. Smyth, T. Lovell, B. Wright
F: D. Howell, B. Cowman, G. Laughlin
R: D. Baglava, A. Barton-Smith, J. May
Int: S. Carney, J. Du Vallon, D. Houeix, T. Lucas
Emg: Z. Horsey, B. Lee, O. Messenger
In: B. Lee, T. Lovell, Z. Horsey, O. Messenger, D. Howell
Out: N. Hallo, J. Parente
EAST BURWOOD v. WAVERLEY BLUES Round 2 – 15/04/2023
East Burwood
B: J. De Zilwa, F. Wanganeen, K. Logan
HB: L. Brown, , J. Ferguson
C: J. Reddy, T. Walton, A. Reddy
HF: J. Connellan, L. Neate, M. Young
F: B. Barlow, M. Jenkins, C. Spiteri
R: B. Griffiths, A. Foss, M. Mariani
Int: J. Bellis, A. Di Giovanni, D. Maurice, J. Pylka, D. Simonella
In: J. Bellis, M. Jenkins, J. Ferguson
Out: J. Mulqueen, K. Dove, D. Murray
Waverley Blues
B: C. Diggle, J. Strongman, J. Hatch
HB: M. Frescher, S. Hale, R. Serpanchy
C: A. Cramer, C. Duck, J. Mittell
HF: O. Mohammad, J. O’Connell, D. Roufos
F: T. Steele, M. Perry, J. Williamson
R: N. Perry, T. Hale, J. Walker
Int: O. Brown, J. Facey, N. Frescher, T. Langford, D. Playsted
Emg: N. Kosavic, B. Turner
In: J. Facey, N. Kosavic, O. Brown, C. Diggle, J. O’Connell, T. Langford
Out: B. O’Leary, S. Mier, R. McNamara
HEATHMONT v. BORONIA Round 2 – 15/04/2023
Heathmont
To be selected from:
- Braione, C. Brinkmann, R. Brown, D. Browne, J. Burleigh, R. Burleigh,
- Colombo, L. Douglas, H. Eckert, C. Evans, L. Grierson, J. Hansen,
- Heron, H. Isaacs, L. Malone, N. Mullenger-Mchugh, M. Pearson, C. Quirk,
- Scotti, B. Stevens, L. Tink, R. Young
In: L. Douglas, T. Braione
Out: J. Haynes, T. Hancock
Boronia
B: H. Burgess, F. Duke,
HB: Z. Brasher, J. Lake, Z. Dower
C: K. Edwards, H. Stanley, N. Hare
HF: A. Phillips, B. Robertson, R. White
F: J. Begley, M. Jelo,
R: N. Knoops, D. Fairchild, J. Mellis
Int: J. Bolton, M. Brasher, H. Chinn, D. Dower, C. Dunkinson, J. Hannon
In: N. Knoops, J. Bolton
Out: L. Flanagan, L. Hannon
KNOX v. UPPER FERNTREE GULLY Round 2 – 15/04/2023
Knox
To be selected from:
- Black, M. Brearley, C. Butler, A. D’Amico, M. Edwards, T. Gardiner,
- Holst, A. Karipidis, T. Laughlin, J. Love, J. Marget, J. Martin,
- Neil, H. O’Brien, W. O’Brien, B. Porcellato, K. Porcellato, L. Stuckey,
- Taylor, M. Tymensen, S. Woodward
In: M. Tymensen, M. Brearley, B. Holst, A. Taylor, C. Butler
Out: C. Heppell, T. Weir, J. Crawford, E. Murray, S. Goyne
Upper Ferntree Gully
B: A. Godfrey, H. Boyce, C. Karajic Powell
HB: A. Ewart, B. Todd, B. Wilson
C: A. Catalano, M. Graham, J. Knight
HF: R. Archer, J. Mason, B. Mc Donald
F: R. Bailey, J. Godfrey, J. Daniel
R: J. Richardson, B. McDonald, T. Strange
Int: P. Bullock, B. Krieger, H. Meyer, B. Reynolds
In: J. Daniel, C. Karajic Powell, J. Knight
Out: T. Borg, L. Gellie, A. Giurini
TEMPLESTOWE v. RINGWOOD Round 2 – 15/04/2023
Templestowe
B: A. Goldsmith, D. Wootton, M. McLellan
HB: A. Brown, J. McSwain, T. Ryan
C: T. D’ath, M. Fogarty, J. Harding
HF: J. Warren, M. Nagel, M. Zukiewicz
F: M. Jessup, N. Batsanis, J. Malietzis
R: B. Mitchener, M. Ferraro, J. Hardwick
Int: C. Cloke, C. Giovannini, M. Pillot, B. Watson
Emg: J. Healy, D. Mustafa
In: M. Pillot, D. Mustafa
Ringwood
B: J. Bell, J. Blyth, T. Waack
HB: J. Broad, S. Brown, T. Jones
C: M. Jackson, D. Hill, J. Parker
HF: M. Brereton, R. Op, J. Matthews
F: J. May, J. Meerkotter, J. Murfett
R: L. Haddockk, T. Murfett, A. Stagg
Int: B. Gebel-Lamb, B. Stewart, L. Stewart, J. Williams
In: L. Haddockk, R. Op
Out: J. Latchford, S. Laing
THE BASIN v. MULGRAVE Round 2 – 15/04/2023
The Basin
B: K. Delaney, M. Burrows, L. Scott
HB: M. Brown, C. Cripps, J. Thomas
C: K. Ferguson, R. Boland, T. Swindell
HF: T. Edwards, L. Walter, J. Lavender
F: T. Mills, L. Burrows, H. Smith
R: E. Power, C. Poe, B. Castree
Int: J. Battersby, J. Sartori, C. Smith, L. West
In: E. Power, J. Battersby
Out: N. Short, C. Edwards
Mulgrave
To be selected from:
- Blew, Z. Bonney, A. Booth, J. Davidson, A. Dean, J. Gervasoni,
- Gladman, A. Hardie, G. James, L. Jong, S. Kassianou, T. Kenny,
- Leece, M. Peddle, M. Prosser, F. Roberts, M. Rouskas, D. Siakoulis,
- Tilyard, J. Verde, C. Williams, E. Wilson
In: M. Rouskas, A. Dean, R. Blew, J. Verde, M. Peddle
Out: M. Wilson, B. James, J. Cochrane, R. Linke, G. Alepidis
DONVALE v. OAKLEIGH DISTRICT FC Round 2 – 15/04/2023
Donvale
B: A. Cameron, C. Kent, M. Leardi
HB: K. Heagney, N. Mill, D. Holland
C: T. Goldsmith, M. Brouwer, K. Wignell
HF: M. Day, E. Duncan, H. Giles
F: N. Day, N. Murphy, K. Djordevic
R: Z. Haig, J. Hanley, J. Rausa
Int: H. Ablett, W. Lambert, D. Sinosich, T. Slocomb
In: T. Slocomb, J. Hanley, H. Ablett, T. Goldsmith, H. Giles
Out: B. Lyall, S. Goldsmith, J. Pell, C. Rinkquest, J. McCormack
Oakleigh District FC
To be selected from:
- Ambrose, S. Black, Z. Bozanich, C. Cochrane, F. Connolly, L. Dal Pra,
- Di Fede, D. Grant, B. Hoe, A. Merheb, C. Morgan, M. Nicholas,
- Paulpillai, B. Pearson, R. Pearson, R. Peddle, D. Pilch, H. Prest,
- Stojanoski, M. Trait, J. Warne, A. Webb
In: B. Hoe, L. Dal Pra, A. Webb, D. Grant, J. Ambrose
Out: O. Baxter, T. Beech, S. Hawkins, F. Bonacci, P. Lucarelli
COLDSTREAM v. WARRANDYTE Round 2 – 15/04/2023
Coldstream
B: D. Carrigan, A. Chandler, J. Conte
HB: M. Edmonds, , D. Fritsch
C: S. Figg, J. Gray, J. Hammen
HF: M. Hastie, B. Higgins, J. Lehmann
F: A. McInerney, , M. Pezzimenti
R: N. Prelorenzo, , D. Versteegen
Int: C. Shield, S. Watkins, A. White
To be selected from:
- Cotton, L. Craig, B. Davis , J. Powell
In: B. Davis , C. Cotton, L. Craig, J. Powell
Out: J. Smith, L. Warne, T. Noar, M. Felstead
Warrandyte
To be selected from:
- Beasley, J. Bradford, N. Brooking, A. Brovedani, Z. Carroll, Q. Clark,
- Cullum, T. Grimes, L. Guymer, J. Harkins, T. Hayton, J. Kennedy,
- Malone, J. Meyers, L. O’Brien, R. Phillips, L. Pollock, J. Powell,
- Scoullar, C. Tout, S. Van der ree, M. Wilson
In: L. Guymer, M. Wilson, S. Van der ree
Out: P. Donahoo, L. Saunders, O. Hodgson
FERNTREE GULLY v. SILVAN Round 2 – 15/04/2023
Ferntree Gully
B: B. Harrison, H. Harvey, H. Lovat
HB: J. Church, L. Young, S. Crocker
C: J. Paterson, L. McComb, N. Woods
HF: T. Gasparroni, D. De Ieso, K. Gray
F: L. Kennedy, J. Flannery, C. Salvador
R: B. Wright, L. Sproules, E. Kiker
Int: J. Brown, G. Kalisperis, W. Morrison, J. Purdon
In: H. Harvey, L. McComb
Out: W. Cooper, D. Wilding
Silvan
B: D. Dickson, J. Owen, A. Lamonica
HB: T. Bissels, S. Mutsaers, M. Steiniger
C: B. Straughair, M. Smith, L. Wright
HF: D. Brown, M. Bonfadini, D. Turnbull
F: J. Ficorilli, M. Low, W. Schmidt
R: J. Charge, M. D’Alfonso, L. Lynch
Int: A. Cardamone, J. Digiandomenico, T. Martin, T. McKenzie
In: L. Wright
Out: A. Walker
WHITEHORSE PIONEERS v. FAIRPARK Round 2 – 15/04/2023
Whitehorse Pioneers
B: H. Prout , P. Zennaro, L. Wooding
HB: M. McDougall, E. Sim, L. Morando
C: N. Khan, R. Hunt, L. McKay
HF: H. Hogan, M. Ward, C. Thorn
F: D. Violi, D. Horvat, T. Young
R: A. Haining, J. Fasan, J. Fabris
Int: F. Angus, T. Connell, M. Gleed, R. Howell
In: M. Gleed, F. Angus, E. Sim
Out: B. Taylor, N. Stoffels, J. Dalgleish
Fairpark
B: D. Bent, J. Waldon, C. Hayman
HB: M. Byrne, B. Nied, J. Want
C: N. Macente, S. Raru, J. Williams
HF: E. Doulgeris, J. Rankin, J. Pridmore
F: M. Platten, B. Gilling, R. Williams
R: K. Hird, J. Allison, M. Nied
Int: G. Crivellaro, B. Dadswell, R. Mason, O. Sharpe
In: S. Raru, G. Crivellaro, J. Rankin, O. Sharpe, J. Williams
Out: Z. Kelaita, J. Pearce, E. Tobias, N. Cowan, B. Lees
SCORESBY v. SURREY PARK Round 2 – 15/04/2023
Scoresby
B: A. Bronsgeest, T. Wolnarek, D. Lowe
HB: Z. Corcoran, J. Murray, R. Hicks
C: B. Bishop, B. Marshall, M. Walker
HF: D. Coulthard, J. Paravicini, T. Robinson
F: B. Bronsgeest, J. Roberts, J. Delrayne
R: M. Johnson, D. Hehir, C. Frith
Int: T. De Geest, R. Fairchild, J. Lacriarde, D. McBean
Emg: T. Atkinson, C. Denny
In: D. McBean, T. Robinson, D. Coulthard, J. Roberts
Out: B. Hunt, C. Hastings, N. Lang
Surrey Park
B: L. Peters, R. Tempany, S. Porter
HB: J. Kenworthy, G. Haynes, J. Mclaren
C: K. Falahey, R. Kennedy, J. Garvin
HF: P. Collopy, T. Smith, R. Falahey
F: L. Deschepper, N. Kann, H. Lacchiana
R: J. Woodfull, L. Bacon, S. Naidu
Int: O. Anderson, J. Blake, J. Durand, D. Ginnane
Emg: J. Brisbane, D. Hauser, R. O’Brien
In: J. Brisbane, R. Kennedy, R. Tempany, D. Ginnane, J. Garvin, S. Porter,
- Anderson, H. Lacchiana, G. Haynes, J. Mclaren, J. Kenworthy, L. Bacon,
- Falahey, J. Blake, D. Hauser, J. Woodfull, L. Deschepper, S. Naidu,
- Kann, L. Peters, T. Smith, K. Falahey, J. Durand, R. O’Brien,
- Collopy
KILSYTH v. FOREST HILL Round 2 – 15/04/2023
Kilsyth
Forest Hill
B: J. Bennett, T. Burger, D. Evans
HB: D. Simpson, M. Bidois, L. Stelling
C: C. Evans, F. Kearney, B. Rudd
HF: P. Evans, E. Prentice, S. Naylor
F: D. Pell, M. Hanegraaf, B. Wylde
R: N. Bradley, A. McCarthy, A. Wheeler
Int: W. Burgess, J. Fisher, S. Smith, D. Smyth, W. Stoneham
Emg: J. Douglas
In: D. Smyth, A. McCarthy, F. Kearney, W. Stoneham
Out: B. Jennings, J. Rowe
NUNAWADING v. CROYDON NORTH MLOC Round 2 – 15/04/2023
Nunawading
B: J. Lever, A. Stokes, M. Newman
HB: C. Winter, T. Wilson,
C: J. Molden, J. Wensley,
HF: J. Hill, K. Bendrups,
F: M. Muller, K. Maghamez, J. Virtue
R: B. Parthenides, P. Cassidy-Marsh, N. Walker
Int: L. Farrelly, R. Hardy, J. Johns, E. Stanley, S. Valentine
Emg: J. Hair
To be selected from:
- Jakwot, A. Marx
In: J. Hair, S. Valentine, L. Farrelly
Out: J. Morgan, L. Morris
Croydon North MLOC
B: S. Dowley, L. Volk, S. van der Westhuizen
HB: J. Di Pietrantonio, D. Butera, M. Mckane
C: C. Andrews, Z. Leacy, W. Pentland
HF: J. Bromiley, M. Peart, D. Thierauf
F: J. Crowe, J. Dacre-Ronchi, J. Guerin
R: T. Galway, L. Poli,
Int: J. Butcher, N. Hearne, A. May, W. Robinson, S. Vorpasso
To be selected from:
- May
In: O. May