window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-130109253-5', { 'link_attribution': true });

Deakin University Weekend Teams – 1/9-2/9

Share this article

SELECTED SIDES FOR Eastern Football Netball League > PREMIER DIVISION SENIORS 2023

 

 

VERMONT v. ROWVILLE  Semi Finals Semi Final 1 – 02/09/2023

 

Vermont

B: M. Arnot, M. Willcocks, T. Johnson

HB: J. Fisher, Z. Thiessen, T. Hyams

C: C.  Barker, C.  Daraio, J.  Ross

HF: A. Kalcovski, F. Smith, L. Reidy

F: C. McCafferty, D. Nielson, L. Rathjen

R: M. Hawkins, A. Greenwood, L. Johns

Int: H. Banfield, R. Fitzpatrick, L. Jenkins, J. Rossiter

Emg: N. Minchin

 

 

In: M. Arnot, N. Minchin

Out: P. Marks

 

 

Rowville

B: J. Eickhoff, K. Stainthorpe, K. Young

HB: M. Traynor, C. MacDonald, C. Verrell

C: J.  Clarke, A.  Brolic, N.  Wood

HF: M. Davey, K. Flakemore, M. Martini

F: L. McDonald, L. Wynd, M. Taylor

R: M. Evans, L. Stapleton, M. Sruk

Int: B. Coleclough, J. Coleclough, Z. Greeves, J. McDonald

Emg: R. Hall, M. Jago, C. Stainthorpe

 

 

In: L. McDonald, K. Young, L. Wynd, J. McDonald, K. Flakemore, R. Hall,

  1. MacDonald

Out: J. Weir, J. Duffy, J. Phipps, T. Edwards, J. Arundell, T. Green,

  1. Sulemani

 

 

BALWYN v. DONCASTER EAST  Semi Finals Semi Final 2 – 03/09/2023

 

Balwyn

B: A. Britten, K. Pendlebury, W. Wheaton

HB: L. Cunningham, J. Walker, J. Ridd

C: F.  Hicks, B.  Smith, T.  Wilson

HF: J. Gobbels, J. Lisle, C. Haley

F: D. Quinn, N. Oakes, J. Sticca

R: C. Andersen, S. Cross, A. Urban

Int: I. Markovsky, J. Pollocks, J. Tillig, J. Wise

 

 

In: W. Wheaton

Out: J. Gottliebsen

 

 

Doncaster East

B: J. Papaconstantinou, N. Hay, L. Tynan

HB: R. Jones, S. White, J. Lowther

C: G.  Varagiannis, C.  Phelan, J.  Whitling

HF: J. Appleby, M. Hoskin, J. Green

F: C. Haswell, J. Sholakis, L. Loverso

R: T. Bell, J. Deluca, D. Jones-Hughes

Int: A. Ceravolo, A. Fasanella, J. Papadopoulos, G. Papahronis

 

 

In: G. Varagiannis, J. Papaconstantinou, J. Lowther

Out: T. Duman, M. Ryan, L. Waddell

 

 

 

 

SELECTED SIDES FOR Eastern Football Netball League > 1ST DIVISION SENIORS 2023

 

 

MONTROSE v. MITCHAM  Preliminary Preliminary – 02/09/2023

 

Montrose

B: D. Frith, J. Boehringer, R. Hams

HB: G. Lord, J. Garthwaite, B. Tennant

C: D.  Laurie, S.  Walker, G.  Nagle

HF: T. Heap, D. Chamberlin, S. Rickard

F: R. Garthwaite, B. White, J. Mentiplay

R: C. Rossetti, B. Watson, B. Dessent

Int: T. Galbraith, A. Potter, J. Spurrell, J. Tennant

 

 

In: J. Mentiplay, J. Boehringer

Out: B. Gardoll,  M. Schwab

 

 

Mitcham

B: J. Glossop, J. May, D. Houeix

HB: J. Du Vallon, Z. Elms, R. Nicholas

C: J.  Hallo, N.  Hallo, D.  McArdle

HF: J. Cherry, T. Lovell, C. Pirzas

F: G. Laughlin, J. Smyth, J. Parente

R: D. Baglava, J. Uren, S. Carney

Int: A. Barton-Smith, N. Caulfield, Z. Horsey, B. Wright

Emg: N. Crampton

 

 

In: J. Parente

 

 

 

 

 

SELECTED SIDES FOR Eastern Football Netball League > 2ND DIVISION SENIORS 2023

 

 

TEMPLESTOWE v. HEATHMONT  Preliminary Preliminary – 03/09/2023

 

Templestowe

B: M. McLellan, D. Wootton, B. Watson

HB: J. Healy, J. McSwain, T. Ryan

C: M.  Ferraro, C.  Giovannini, A.  Goldsmith

HF: J. Malietzis, A. Brown, D. Mustafa

F: M. Jessup, D. Limbach, J. Yoannidis

R: B. Mitchener, M. Fogarty, J. Warren

Int: R. Giovannini, M. Nagel, S. Schwarzer, M. Zukiewicz

Emg: M. Cantwell, J. Harding

 

 

In: M. Zukiewicz, J. Harding, M. Nagel, M. Cantwell

Out: J. Hardwick,  N. Batsanis

 

 

Heathmont

 

 

To be selected from:

  1. Blease, T. Braione, R. Brown, F. Brown, R. Burleigh, C. Colombo,
  2. Douglas, H. Eckert, C. Evans, L. Grierson, T. Hancock, J. Hansen,
  3. Haynes, M. Heron, H. Isaacs, L. Malone, N. Mullenger-Mchugh, P. O’Connor,
  4. Pearson, C. Quirk, B. Stevens, L. Tink, W. Van Leeuwen, R. Young

 

In: M. Pearson, C. Blease

 

 

 

 

 

SELECTED SIDES FOR Eastern Football Netball League > 3RD DIVISION SENIORS 2023

 

 

DONVALE v. FERNTREE GULLY  Grand Final Grand Final – 02/09/2023

 

Donvale

 

 

To be selected from:

  1. Ablett, M. Brouwer, A. Cameron, N. Day, K. Djordevic, E. Duncan,
  2. Giles, T. Goldsmith, J. Grocott, Z. Haig, K. Heagney, C. Kent,
  3. Leardi, J. McCormack, N. Mill, N. Murphy, M. Otten, J. Pell,
  4. Rausa, D. Sinosich, K. Wignell, M. Zalac

 

In: C. Kent, M. Leardi

Out: J. Hanley,  W. Lambert

 

 

Ferntree Gully

B: J. Dulieu, H. Harvey, N. Woods

HB: B. Harrison, L. Young, H. Lovat

C: J.  Church, E.  Kiker, J.  Paterson

HF: J. Brown, C. Salvador, H. McAleese

F: G. Kalisperis, J. Flannery,

R: D. De Ieso, J. Siewert, L. McComb

Int: J. Battaglini, J. Browne, A. Bull, S. Crocker, B. Wright

 

 

In: H. Harvey, A. Bull

Out: K. Gray

 

 

 

 

SELECTED SIDES FOR Eastern Football Netball League > 4TH DIVISION SENIORS 2023

 

 

KILSYTH v. SURREY PARK  Grand Final Grand Final – 03/09/2023

 

Kilsyth

 

 

To be selected from:

  1. Arthur, M. Ayton, T. Browning, T. Clarke, S. Currey, H. Daniell,
  2. Goodinson, L. Hoogstra, D. Ivanovic, M. Jacobs, J. Kennett, S. Lamb,
  3. Lamb, C. McArthur, R. McNay, J. Moschetti, J. O’Neill, B. Rae,
  4. Sells, B. Van Veen, N. Van Vegten, P. Wall, J. Weichard, T. Zaicz

 

In: B. Rae, T. Zaicz

 

 

 

Surrey Park

B: D. Ginnane, G. Haynes, L. Peters

HB: J. Kenworthy, J. Mclaren, S. Porter

C: C.  Garvin, L.  Bacon, J.  Glare

HF: R. Falahey, , S. Naidu

F: N. Kann, M. Paolini, J. Mundy

R: R. Higgins, J. Durand, R. Kennedy

Int: M. Gale, M. Garvin, C. Nancarrow, T. Smith, K. Vitacca

 

 

In: J. Mclaren

Out: N. Bennett

 

 

 

Naming Rights Partner

Major Community Partner

Major Sponsors

Support Sponsors & Suppliers

Community Partners